PREMIERE CENTRUL DE EXCELENTA 2018-2019

INVITAȚIE

FESTIVITATE DE PREMIERE

Centrul de Excelenţă  la limba și literatura română

pentru clasele gimnaziale V-VIII, CAEJ, poziția 1, 2018-2019

14.06.2018, ora 15,00

Biblioteca Județeană ASTRA Sibiu

 

Vineri, 14 iunie 2019, ora 15,00, la Biblioteca Județeană ASTRA Sibiu, Corp A, strada G. Barițiu nr. 5, etaj II, Sala festivă, va avea loc premierea tuturor profesorilor și elevilor din CLASELE A V-A, A VI-A, A VII-A,  A VIII-A care au participat la proiectul „Centrul de Excelenţă la limba și literatura română pentru clasele gimnaziale V-VIII” – CCȘJ, poziția 1, an școlar 2018-2019.

Sunteți așteptați, cu drag, elevi, dascăli și părinți!

                       

 NOTA!

In cazul in care au existat participanti si nu se regasesc pe lista, va rugam  sa ne anuntati pana miercuri, 12.06.2019, ora 14,00.

 

 

LISTA DASCĂLILOR CE VOR FI PREMIAȚI (DASCĂLI VOLUNTARI CE AU PARTICIPAT LA ACTIVITĂȚI)

1              NEGREA               IOANA  Inspectoratul Școlar Județean, Sibiu        Coordonator proiect

2              VIRCA   CAMELIA             Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga”, Sibiu Coordonator clasa a V-a

3              VANCU CAMELIA             Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga”, Sibiu

4              BRĂTIAN              Mihaela                Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga”, Sibiu

5              LECA      OANA   Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga”, Sibiu

6              GREAVU              SIMONA              Școala Gimanzială Nr. 2, Sibiu      Coordonator clasa a VI-a

7              RUSU    ANCA    Școala Gimnazială ”Ioan Slavici”, Sibiu     Coordonator clasa a VIII-a

8              DUCU    LUMINIȚA           Colegiul Național ”Octavian Goga”, Sibiu                Coordonator clasa a VII-a

9              DOBROTĂ            PETRINA              Liceul Teoretic ”Constantin Noica”, Sibiu               

10           VEREȘ LUCA       LAURA  Colegiul Național ”Octavian Goga”, Sibiu               

11           FEDEREAC           RITA       Colegiul Național ”Gheorghe Lazăr”, Sibiu            

12           FILIP      Mihaela                Colegiul Național Pedgogic ”Andrei Șaguna”, Sibiu           

13           ZOTICĂ LAURA  Școala Gimnazială ”Regina Maria”, Sibiu

14           POPA    LEONTINA           Școala Gimnazială Nr. 8, Sibiu     

15           BUCURENCIU    PETRU   Școala Gimnazială Nr. 8, Sibiu     

16           SECU     DANIELA              Școala Gimnazială ”Octavian Goga” Rășinari        

17           BUCȘĂ  ANDRA Liceul Teoretic ”Constantin Noica”, Sibiu               

18           DOBRIN                ALINA   Liceul Tehnologic ”Ilie Măcelariu”, Miercurea Sibiului      

19           ONISIE  CAMELIA             Liceul de Artă, Sibiu        

20           DELCĂ   IONELA DELIA    Liceul de Artă, Sibiu        

21           COMAN               TEODORA            Școala Gimnazială Nr. 18, Sibiu  

22           HORAC ELENA   Școala Gimnazială ”Ion Pop Reteganul”, Orlat     

23           ROTARI                 ELENA   Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga”, Sibiu

24           DANBRATU         MONICA              Școala Gimnazială ”Bathory Istvan”, Mediaș        

25           ZĂMĂCĂU          VASILE  Liceul Tehnologic Iacobeni          

 

 

LISTA ELEVILOR CE VOR FI PREMIAȚI SI A DASCALILOR DE LA CLASA (vor primi adeverinta)

1              ANTONIE             IOANA DARIA    Şcoala Gimnazială ”Radu Selejan” Sibiu  A V-A    COROIAN ANAMARIA

2              BĂDIȚĂ                 SÂNZIANA          Şcoala Gimnazială Nr. 1 Sibiu       A V-A    JIAN-ANA-MARIA

3              BALINT                 RALUCA               Școala Gimnazială Nr. 21 Sibiu     A V-A    POPA ANCA

4              BAN       ALEXANDRA       Școala Gimnazială ”Regina Maria” Sibiu  A V-A    SILEA CAMELIA

5              BRATU  IOANA  Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga” Sibiu  A V-A    CAMELIA VIRCA

6              CRUCIAT              ȘTEFANA             Colegiul Naţional „Octavian Goga" Sibiu A V-A    BRATU LUIZA

7              DAJU     VLAD     Școala gimnazială nr. 18, Sibiu     A V-A    COMAN TEODORA

8              DIACONESCU     FLAVIA VALENTINA         Liceul Teoretic “Constantin Noica” Sibiu A V-A    DOBROTĂ PETRINA

9              FLOREA                DARIUS                Şcoala Gimnazială Nr. 25 Sibiu     A V-A    MINCU-MUŞAT DIANA

10           IORDACHE           SARA CATINCA  Școala Gimnazială „Ioan Slavici” Sibiu       A V-A    MILA CAMELIA

11           KOSE     DENIZ    Colegiul Naţional „Octavian Goga" Sibiu A V-A    MURARU ALINA

12           LUPU     VALERIA MARIA               Școala Gimnazială „Ioan Slavici” Sibiu       A V-A    MILA CAMELIA

13           MARCU                IRINA    Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga”, Sibiu A V-A    CAMELIA VIRCA

14           MARCU                MARIO Liceul Teoretic “Constantin Noica” Sibiu A V-A    BUCȘĂ ANDRA

15           NĂULEA               CARINA                Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga”, Sibiu A V-A    BRĂTIAN MIHAELA

16           PÂRVU                 ANDREEA            Școala Gimnazială Nr. 21 Sibiu     A V-A    POPA ANCA

17           POPESCU             ALEXANDRA       Colegiul Național Gheorghe Lazăr, Sibiu A V-A    CIOBOTĂ CORINA

18           PREDA TEODORA            Școala Gimnazială Nr. 4 Sibiu       A V-A    NICULA ADRIANA

19           PURCAR               ȘTEFANIA            Școala Gimnazială Nr. 21 Sibiu     A V-A    POPA ANCA MARCELA

20           RĂDOAIE             MIHAI   Liceul Teoretic “Constantin Noica” Sibiu A V-A    BUCȘĂ ANDRA

21           SCHULLER            KARINA ALEXANDRA      Școala Gimnazială ”Regina Maria”, Sibiu A V-A    SILEA CAMELIA

22           ȘERBAN                NORA    Școala Gimnazială Nr. 4 Sibiu       A V-A    NICULA ADRIANA

23           SERFOZO             EMMA  Școala gimnazială nr. 18, Sibiu     A V-A    COMAN TEODORA

24           TANAKA               MOTRICA            Colegiul Naţional „Octavian Goga" Sibiu A V-A    BRATU LUIZA

25           VLAD     KARLA   Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga”, Sibiu A V-A    ROTARI ELENA

26           ALBESCU              DAVID   Colegiul Național ”Gheorghe Lazăr”, Sibiu             A VI-A   CIOBOTĂ CORINA

27           BUICĂ   GABRIELA            Școala Gimnazială ”I L Caragiale” Sibiu     A VI-A   SIVAN RODICA

28           DOSPINESCU     MIRUNA              Colegiul Național ”Gheorghe Lazăr”, Sibiu             A VI-A   CIOBOTĂ CORINA

29           DURBACĂ            SARA     Școala Gimnazială ”I L Caragiale” Sibiu     A VI-A   BOIERASU ANCA

30           FLEACĂ ANASTASIA        Colegiul Național Gheorghe Lazăr, Sibiu A VI-A   CIOBOTĂ CORINA

31           GĂITAN                MAYA GEORGIANA         Școala Gimnazială ”Regele Ferdinand”, Sibiu        A VI-A   STANCIU ADRIANA

32           ISDRAILĂ             IOANA  Școala Gimnazială „O. Goga”, Rășinari     A VI-A   BARBU TEODORA

33           IACOB   DIANA  Colegiul Național ”Gheorghe Lazăr”, Sibiu             A VI-A   CIOBOTĂ CORINA

34           PILICĂ   DENSIA Colegiul Național ”Gheorghe Lazăr”, Sibiu             A VI-A   CIOBOTĂ CORINA

35           PRODEA LUCACI               ADRIANA HORTENSIA    Școala Gimnazială „Ioan Slavici” Sibiu       A VI-A   MILA CAMELIA

36           ROȘ        YASMINE MARIA              Şcoala Gimnazială Nr. 1 Sibiu       A VI-A   NICOARĂ ALEXANDRA

37           SFETCU                 LUIZA    Şcoala Gimnazială Nr. 25 Sibiu     A VI-A   MINCU-MUŞAT DIANA

38           TUDORA              PAULA  Liceul Teoretic “Constantin Noica” Sibiu A VI-A   BUCȘĂ ANDRA

39           ADAM   ARIANA                Școala Gimnazială ”Ioan Slavici”, Sibiu     A VI-A   RUSU ANCA

40           BUNESCU            VLAD     Școala Gimnazială Nr. 1, Sibiu      A VI-A   TICĂRĂU IULIA MARIA

41           COȚOFAN            LIANA ANDREEA               Școala Gimnazială ”Regina Maria”, Sibiu A VI-A   SILEA CAMELIA

42           FODOR                 MARISA CATINCA            Colegiul Național ”Octavian Goga”, Sibiu                A VI-A   BRATU LUIZA

43           FRÂNTU               REBECCA              Liceul Teoretic ”Constantin Noica”, Sibiu                A VI-A   BUCȘĂ ANDRA

44           GAL        ANTONELA LARISA          Colegiul Național ”Gheorghe Lazăr”, Sibiu             A VI-A   CIOBOTĂ CORINA

45           IORGA ANIA     Şcoala Gimnazială Nr. 8 Sibiu       A VI-A   POPA LEONTINA

46           JUGĂREAN         ARIANA-ELENA Liceul Teoretic Gheorghe Lazăr, Avrig     A VI-A   BERGHEA ALINA IOANA

47           LUPU     ANAMARIA        Școala Gimnazială Nr 25, Sibiu     A VI-A   MINCU MUȘAT DIANA

48           MANEA                DANIELA PETRUȚA          Școala Gimnazială ”Regina Maria”, Sibiu A VI-A   SILEA CAMELIA

49           MIHĂILĂ              AURORA              Școala Gimnazială Nr 2, Cisnădie                A VI-A   CIOBANU CRENGUȚA

50           NICODIM             XENIA-TEODORA              Liceul Teoretic Gheorghe Lazăr, Avrig     A VI-A   BERGHEA ALINA IOANA

51           PANCU                 DARIA   Colegiul Național ”Octavian Goga”, Sibiu                A VI-A   BRATU LUIZA

52           RIGO     ANDREI CRISTIAN            Școala Gimnazială Nr 25, Sibiu     A VI-A   MINCU MUȘAT DIANA

53           ROMAN               REBECA                Şcoala Gimnazială Radu Selejan A VI-A   NEDELCU SILVIA

54           TODORAN           THEODORA         Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga”, Sibiu A VI-A   ROTARI ELENA

55           VÂNĂTORU        ANA       Colegiul Național ”Samuel von Brukenthal” Sibiu               A VI-A   RADU CIPRIAN

56           VLAD     MIRUNA              Colegiul Național ”Samuel von Brukenthal” Sibiu               A VI-A   DIMULETE LĂCRĂMIOARA

57           BERCU ȘTEFANIA            Colegiul Național ”Samuel von Brukenthal” Sibiu               A VII-A  RADU CIPRIAN

58           ENE        MELISA Școala Gimnazială Nr 8, Sibiu       A VII-A  POPA LEONTINA

59           GEORGESCU      CĂTĂLINA           Liceul Tehnologic ”Johannes Lebel” Tălmaciu       A VII-A  DĂNCĂNEȚ IULIANA

60           GRECU DARIA ANDREEA              Școala Gimnazială ”Regina Maria”, Sibiu A VII-A  ZOTICĂ LAURA

61           IONAȘ   CASIANA             Școala Gimnazială Nr. 21 Sibiu     A VII-A  POPA ANCA MARCELA

62           MÂNZAT              ANDREEA GEORGIANA  Școala Gimnazială „Ioan Slavici” Sibiu       A VII-A  MILA CAMELIA

63           OPRIȘ    ADINA  Școala Gimnazială ”Regina Maria”, Sibiu A VII-A  ZOTICĂ LAURA

64           POPA    RALUCA               Școala Gimnazială Nr 21, Sibiu     A VII-A  POPA ANCA

65           ȘANDRU              ADRIAN                Liceul Tehnologic ”Johannes Lebel” Tălmaciu       A VII-A  DĂNCĂNEȚ IULIANA

66           TEODOSESCU     ANASTASIA        Liceul Teoretic “Constantin Noica” Sibiu A VII-A  BUCȘĂ ANDRA

67           BACIU   ANTONIA            Școala Gimnazială Nr 18, Sibiu     A VII-A  BUTA DIANA

68           BOGDAN             KARINA                Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga”, Sibiu A VII-A  LECA OANA

69           BRĂDEAN            RALUCA               Școala Gimnazială Nr 18, Sibiu     A VII-A  COMAN TEODORA

70           BUCUR                 ȘTEFANIA            Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga”, Sibiu A VII-A  CAMELIA VIRCA

71           CINEZAN              GEORGIANA      Școala Gimnazială ”I P Reteganul”, Orlat                A VII-A  HORAC ELENA

72           CUC       DARIA   Şcoala Gimnazială Radu Selejan A VII-A  COROIAN ANAMARIA

73           LUNGU                 BRIANA                Colegiul Național ”Octavian Goga”, Sibiu                A VII-A  LUIZA BRATU

74           MAILAT                MARIA  Școala Gimnazială ”I L Caragiale” Sibiu     A VII-A  SIVAN RODICA

75           MARDALE            ECATERINA MARIA          Colegiul Național ”Octavian Goga”, Sibiu                A VII-A  LUIZA BRATU

76           MIHĂILĂ              ALESSIA                Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga”, Sibiu A VII-A  CAMELIA VIRCA

77           OAIDA ALEXANDRA       Școala Gimnazială Nr 8, Sibiu       A VII-A  POPA LEONTINA

78           PĂDUEREAN      ANISIA  Școala gimnazială nr. 18, Sibiu     A VII-A  COMAN TEODORA

79           PAPP     CASIANA             Colegiul Național ”Octavian Goga”, Sibiu                A VII-A  RADU LAURA

80           PÂRJOL ALEXANDRA       Colegiul Național ”Samuel von Brukenthal” Sibiu               A VII-A  RADU CLAUDIA

81           PîȚAN    MIRIAM ALEXI   Școala Gimnazială Nr 1, Sibiu       A VII-A  JIANU ANA

82           TERIAN                 DAN TUDOR       Colegiul Național ”Gheorghe Lazăr”, Sibiu             A VII-A  CIOBOTĂ CORINA

83           TODOR                 SONIA   Liceul Teoretic ”Constantin Noica”, Sibiu                A VII-A  BUCȘĂ ANDRA

84           TURCU GABRIELA MARIA            Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga”, Sibiu A VII-A  CAMELIA VIRCA

85           BĂCILĂ                 ROXANA MARIA               Școala Gimnazială Nr 8, Sibiu       A VIII-A                BUCURENCIU PETRU

86           BARBU ANA-MARIA       Şcoala Gimnazială Nr.2 Cisnădie A VIII-A                CIOBANU CRENGUŢAVASILICA

87           DORDEA               MEDEEA ALEXIA               Școala Gimnazială ”Regina Maria”, Sibiu A VIII-A                CĂZILĂ DELIA

88           DRAGOMIR        ROBERT                Școala Gimnazială „O. Goga”, Rășinari     A VIII-A                SECU DANIELA

89           FARCAȘ                NICOLETA ȘTEFANIA       Școala Gimnazială Nr 21, Sibiu     A VIII-A                GALAFTION LAURA

90           GHIURI RĂZVAN               Colegiul Național ”Gheorghe Lazăra”, Sibiu           A VIII-A                CIOBĂNUC MARCELA

91           HURDUBAN        IOANA  Școala Gimnazială ”Regina Maria”, Sibiu A VIII-A                CĂZILĂ DELIA

92           MAZERE               AMALIA               Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga”, Sibiu A VIII-A                CAMELIA VIRCA

93           MITEA   DARIA   Liceul Teoretic “Constantin Noica” Sibiu A VIII-A                BUCȘĂ ANDRA

94           MUNTEAN          DIANA  Școala Gimnazială „O. Goga”, Rășinari     A VIII-A                SECU DANIELA

95           OPRIȘIU               RAUL     Școala Gimnazială Nr 21, Sibiu     A VIII-A                GALAFTION LAURA

96           POSTESCU           TEODORA            Școala Gimnazială ”Regina Maria”, Sibiu A VIII-A                CĂZILĂ DELIA

97           RĂDULESCU       CRISTINA             Şcoala Gimnazială Nr.2 Cisnădie A VIII-A                CIOBANU CRENGUŢAVASILICA

98           SAS        ANDREI                Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga”, Sibiu A VIII-A                CAMELIA VIRCA

99           ȘERBAN                ANDREI                Școala Gimnazială „Ioan Slavici” Sibiu       A VIII-A                RUSU ANCA

100         SOLOMON          LORENA               Școala Gimnazială Nr 21, Sibiu     A VIII-A                GALAFTION LAURA

101         ZĂVOIANU         MELANIA             Școala Gimnazială ”Regina Maria”, Sibiu A VIII-A                CĂZILĂ DELIA

102         ARAMĂ                FLORIN Școala Gimnazială ”Nicolae Iorga”, Sibiu A VIII-A                CAMELIA VIRCA

103         BORGER               CEZARA                Şcoala Gimnazială Radu Selejan A VIII-A                FĂGĂDARU ELENA

104         MARA   ADINA GABRIELA             Școala Gimnazială Nr 25, Sibiu     A VIII-A                TOMESCU MANUELA

105         PĂRĂU PAULA  Școala Gimnazială ”I P Reteganul”, Orlat                A VIII-A                ELENA HORAC

106         VLAD     ANDREEA MARIA             Liceul Teoretic ”Constantin Noica”,Siibu A VIII-A                BUCȘĂ ANDRA

 

Noutăţi:

România unită în vers, cântare și culoare 2018-2019

România unită în vers, cântare și culoare 2018-2019 prof. coordonator Simona Manea (Educație muzicală) prof. coordonator Vlădu [...]
detalii

Structura anului scolar 2018-2019

Structura anului școlar 2018-2019: planificarea activităților și a vacanțelor școlare pe săptămâni cursurile anului școlar 2018-2019 & [...]
detalii

EVALUARE NATIONALA 2018-2019

[...]
detalii

PREMIERE CENTRUL DE EXCELENTA 2018-2019

INVITAȚIE FESTIVITATE DE PREMIERE Centrul de Excelenţă  la limba și literatura română pentru clasele gimnaziale V-VIII, CAEJ, poziți [...]
detalii

CONSILIUL DE ADMINISTRATIE 2018-2019

HOTARARE 19.12.2018 In data de 21.12.2018, programul elevilor va fi urmatorul: invatamant primar 08,00-11,00 invatamant gimnazial 11,30-14,30   [...]
detalii

Şcoala Gimnazială "Nicolae Iorga" Sibiu
© 2016 - toate drepturile rezervate